Primul hram al parohiei noastre din Chantonnay

Duminica 2 decembrie 2012 Parohia Ortodoxa Romana din Chantonnay ,dep.85 Vendee ,serbeaza primul sau hram ( Sf. Ap. Andrei ). Este invitat si parintele Adrian Iuga de la Parohia Ortodoxa Romana din Nantes,care o sa vina insotit si de un grup de credinciosi din Nantes. Dupa Sfanta Liturghie este pregatita o masa de hram la Sala Notre Dame din comuna Mouchamps-Vendee. Serbarea hramului incepe la ora 9 si se incheie in jurul orei 14. Adresa este : Biserica catolica Puybelliard rue de la tour 85110. Va asteptam sa fiti alaturi de noi la aceasta sarbatoare a parohiei noastre.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>