Anunt important

Incepand de duminica 2 decembrie la Biserica din Puybelliard unde comunitatea noastra ortodoxa franco-romana din dep.85 Vendee tine Sfanta Liturghie de trei ori pe luna o sa avem un iconostas pliant cu icoane ortodoxe care sa ne aduca aminte de bisericile noastre din Romania si care sa corespunda cerintelor cultului nostru ortodox. Acest iconostas este facut ( sculptat si pictat ) de catre credinciosul parohiei noastre , domnul Jean Francois.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>