Manifestare in cinstea Sf. Martiri din inchisorile comuniste i Parohia Chantonnay

Duminica 22 octombrie in biserica noastra din Saint Germain de Princay ,va avea loc o manifestare in cinstea Sf. Martiri din inchisorile comuniste. Aceasta activitate a Parohiei noastre de la Chantonnay se tine dupa Sf. Liturghie,incepand cu ora 11.30 pana injur de ora 14.
Manifestarea respectiva se inscrie in ciclul de manifestari inchinate anului de comemorare a Sf. Martiri din inchisorile comuniste an (2017) ales de Sf Sinod al Patriarhiei Ortodoxe Romane.
Manifestarea va incepe cu un referat ce va fi sustinut de preotul paroh si va continua cu filmul ortodox ,,Binecuvantata fii inchisoare,, proiectat in limba romana si avand sub titrare in limba franceza. Va urma o scurta sesiune de intrebari si raspunsuri si agapa de sfarsit

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>