Duminica 8 decembrie Parohia Ortodoxa Romana din Chantonnay-Vendee serbeaza Hramul Parohiei la biserica din Puybelliard ( Vendee ). Alaturi de preotul paroh va slujii si parintii pr. Marc Antoine de Beauregard protopopul protopopiatului Frantei si pr. Adrian Iuga de la parohia vecina din Nantes. Sf. Liturghie incepe la ora 9 si tine pana la ora 12. Dupa liturghie si omilie va avea loc o agapa cu toti cei prezenti la Sala Notre Dame din Mouchamps. La cafea va avea loc si o scurta conferinta despre Sf. Impartasanie tinuta de pr Marc Antoine. Va asteptam pe toti la aceasta zi importanta din viata parohiei noastre.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>