Eveniment

De ziua nationala a Romaniei credinciosii din Vendee si Deux Sevre sunt invitati la manifestarea prezentata de Associatia Ortodoxa Franco-Romana din Vendee care se tine pe data de 1 Decembrie ora 18 la Salle des Fetes din comuna Mouchamps 85640. Din program mentionam : expozitie de icoane pictate, prezentarea filmului Romania gradina din Carpati, poezie eminesciana in limba franceza si romana, cantece patriotice,muzica populara precum si intonarea imnului de stat al Romaniei si Frantei . Va asteptam la acest moment festiv.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>