Taina Sf. Maslu la Puybelliard-Vendee

Duminica 17 febr are loc la Puybelliard -Vendee Taina Sf. Maslu de la ora 12 ( dupa Sf. Liturghie). La savarsirea acestei Sfinte Taine participa si parintele Adrian Iuga de la parohia Nantes cu un grup de credinciosi.
Taina Sf. Maslu este una din cele 7 sfinte taine ale bisericii ortodoxe. Este taina prin care credinciosii primesc harul vindecarii. O vindecare a trupului dar si o vindecare a sufletului. Prin aceasta Sf. Taina biserica se roaga pentru cei bolnavi, pentru insanatosirea grabnica a celor ce sunt in suferinta,dar in acelasi timp si pentru cei ce sufera datorita pacatelor. Taina Sf. Maslu ne daruieste iertare si de pacate(anumite pacate). Va ateptam la rugaciune.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>