Duminica 27.01.2013

In aceasta duminica Sf. Liturghie se tine la Puybelliard-Vendee intre orele 9-12. Din program amintim(Acatistul Mantuitorului Iisus Hristos,Liturghia Sf. Ioan Hrisostom,Omilie,Cateheza,Anunturi si Agapa.
Tot in aceasta duminica credinciosii nostrii din Vendee si Deux Sevre sunt invitati de Pr. Adrian Iuga la Sf. Taina a Maslului la Parohia Sf. Ap. Petru si Pavel din Nantes. Taina Sf. Maslu incepe la ora 17 fin savarsita de 2-3 preoti. Dupa Sf. Maslu la sala aflata in vecinatatea Capelei Sf. Marc de pe rue Gaston Turpin din Nantes va avea loc si o agapa cu toti cei prezenti la rugaciune. Va asteptam !

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>