Liturghie si Pelerinaj

In aceasta Duminica , a patra a Marelui Post (14 aprilie), liturghia va fi efectuata la cripta Sf. Nicolae din Brem sur Mer ( Vendee). Slujba incepe la ora 9. Din program amintim: – Utrenia , Sf Liturghie , Parastas si Agapa.
In jurul ore 12-12,30 o sa plecam spre insula Noirmoutier in pelerinaj la relicvele Sf. Cuv. Philibert ocrotitorul parohiei noastre. In cripta Bisericii Sf. Philibert se gasesc o parte din moastele acestui sfant ortodox francez. In cripta sfinelor moaste si in prezenta icoanei sfantului ,o sa facem un acatist,rugandul pe Sf. Philibert sa se roage lui Hristos pentru noi.

“Sfinte Cuvioase Philiberte roaga-te lui Hristos pentru noi”

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>