Anunt important

In data de 22 ianuarie 2013 a fost inregistrata Asociatia Ortodoxa franco-romana de Vendee. Din acest moment Misiunea ortodoxa din Vendee devine Parohia Ortodoxa Sf. Ap. Andrei si Sf. Cuv. Philibert de Noirmoutier din Vendee. Aceasta autorizatie eliberata de Prefectura La Roche sur Yon ne da dreptul de a avea un cont bancar , de a avea carnet cec, de a putea face plati si documente in mod legal . Asociatia noastra vadispune si de stampila avand deci un statut legal in fata autoritatilor franceze. Mentionam ca pentru existenta unei parohii este necesara o asociatie prin care sa se desfasoare activitatea financiara a parohiei. Astfel comunitatea noastra faceinca un pas inainte devenind parohie.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>