24 iunie Nasterea Sf. Ioan Botezatorul

Duminica 24 iunie de Nasterea Sf. Ioan Botezatorul ,Sf. Liturghie se tine la biserica catolica din comuna Puybelliard din apropierea orasului Chantonnay unde comunitatea noastra romana ortodoxa a primit spre folosinta de la oficialii eclesiali catolici acest spatiu de cult. Programul acestei duminici consta in : Acatist, Sf Liturghie si Agapa ( intre orele 9-12 ).Adresa este Biserica catolica Sf. Petru si Pavel , rue de la tour,Puybelliard 85110. Va asteptam sa ne rugam impreuna de aceasta frumoasa sarbatoare ortodoxa.

Acest articol a fost publicat în Media. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>